قسمت ۱۱ تا ۱۵- آموزش برنامه نویسی جاوا – ساختارهای کنترلی – ساختار های شرطی

درود و شاد باش به همه دوستان اسفندونه ای

دیگه وقتش رسیده که بیاییم و کار رو جدی ترش کنیم !‌

آموزش برنامه نویسی جاوا - ساختارهای کنترلی - ساختار های شرطی

آموزش برنامه نویسی جاوا – ساختارهای کنترلی – ساختار های شرطی

برنامه ما قرار نیست همیشه بیاد از بالا به پایین هر چی کد نوشتیم رو اجرا کنه و یا اینکه بیاد و از ما ورودی بگیره و خروجی چاپ کنه ! نه . برنامه ما لازمه یه وقتایی یه کارایی رو بسته به شرایطی انجام بده یا نده . گفتیم شرایط . یاد عملگرهای رابطه ای افتادم که برای ما رابطه ها رو بررسی می کردن . وقتی می خواییم یکسری شرایط رو بررسی کنیم عملگرهای رابطه ای بکارمون میاد .  خب ما قراره تا این جلسه بیاییم و با ساختار های شرطی آشنا بشیم . اولین ساختار شرطی هم که با هم یاد میگیریم if , else هستش ! اگر می خوایید بدونید که if , else چی هستش و جطوری کار می کنه حتما این ویدیو رو ببینید :

دانلود آموزش کار با ساختار های شرطی - if , else

ساختار شرطی بعدی که می خواییم با هم یاد بگیریم else if هستش . یه وقتایی در برنامه ما نیاز داریم تا قبل از رفتن سراغ else چندین شرط دیگه رو هم بررسی کنیم ! اما خب با ساختار if else که نمیشه اینکار رو انجام داد . اینجاست ما میاییم سروقت ساختار else if . بعد از دیدن این ویدیو ما دیگه می تونیم چندین شرط رو بررسی کنیم و بعد بریم سراغ else . این ویدیو رو از دست ندید …..

دانلود آموزش کار با ساختارهای شرطی - else if

کمی هم می خواییم تا با عملگرهای منطقی آشنا بشیم ! البته نه همه ی اونها ! بلکه اونایی که بیشتر از بقیه استفاده می شند ! And , Or , Not و ببینیم چطور باید از اونها در برناممون استفاده کنیم . یک مثال ساده هم از if else می زنیم تا با کاربرد های دیگه این ساختار شرطی آشنا بشید :

دانلود آموزش کار با ساختارهای شرطی - عملگرهای منطقی

Boolean-data-type-in-java-programming

ساختار شرطی بعدی که می خواییم یاد بگیریم و گفته بودیم که این ساختار جایگزین مناسبی برای else if در بررسی حالت های زیاد هستش switch نام داره . در استفاده از switch ما با استفاده از case هایی که تعریف می کنیم حالت های مختلف رو بررسی می کنیم . این ویدیو رو برای یادگیری کارکرد switch حتما ببینید …..

دانلود آموزش کار با ساختارهای شرطی - switch

 

و در آخر می خواییم تا با عملگر ? آشنا بشیم و ببینیم چطور می تونیم تا با استفاده از این عملگر همون کاری رو که if else انجام میده انجام بدیم …

دانلود آموزش کار با ساختارهای شرطی - عملگر ?

 

قسمت قبلی

فهرست تمامی قسمت ها

قسمت بعدی

لینک کوتاه شده مطلب: http://www.esfandune.ir/BcTuw

درباره Mehrdad

من یه آدم معمولیم که برنامه نویسی و بازی سازی رو دوست داره !!!

ما را دنبال کنید:


آموزش های پیشنهادی سایت (نمایش همه):


۵ نظر

  • بهروز گفت:

    ممنون آقا مهرداد همش دانلود کردم دارم میخونم

  • puya گفت:

    سلام ممنون از آموزشتون میشه پایان هر فیلم تمرینی را معین کنید که ما انجام بدیم و برامون تمرین بشه

  • fatima گفت:

    واقعا مرسی خیلی کمک بزرگی کرذین من دانشجو itدانشگاه شیرازم البته تغییر رشته دادم اومدم این رشته ولی الان یک سال این رشته هستم هیج وقت برنامه نویسی یاد نگرفته بودم تا سایت شما دیدم فیلما نگاه کردم با این که خیلی دیر ولی کمک بزرگی بهم کردین و عالییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی درس دادین توضیح من حتی پیش چند نفرم رفتم اصن یاد نگرفته بودم ولی شمااااااا عالی هستین واقعا ممنونم بهنرینا واستون ارزو میکنم

نظر خود را بیان کنید

بسته آموزشی زمستانه فارسی اندروید
تخفیف نورورزی
تخفیف سورس اینستا
تخفیف سورس اینستا
تخفیف سورس اینستا
تخفیف سورس اینستا
تخفیف سورس اینستا
تخفیف سورس اینستا
بسته آموزشی زمستانه فارسی اندروید
آموزش برنامه نویسی اندروید با کاتلین