کنترل لوازم منزل با بلوتوث در اندروید

بنام خدا

فصل دوم ، آموزش ساخت و کنترل ربات با بلوتوث در اندروید

در فصل دوم آموزش ساخت و کنترل ربات با بلوتوث در اندروید یک ربات را با استفاده از کیت آماده ماشین اسباب بازی ، برد آردوینو و ماژول بلوتوث سری (اچ سی صفر پنج) میسازیم آنچه در این فصل از آموزش مهم است اینست که پینهای خروجی برد آردوینو شدت جریان کافی برای به حرکت درآوردن موتو دی سی را ندارد از طرفی هم نمیتواند که موتور دیسی را به دوجهت قابل چرخش کار بیندازد .

پس ما نیاز به یک درایور مناسب کار خود داریم و ماژول درایور مناسب کار ماهم که در رنج قیمتی ۱۲۰۰۰ الی ۳۰۰۰۰ تومان است که برای ساخت یک ربات مقرون به صرفه نیست ، ازاین رو ما برای درایو کردن موتور های دی سی ربات خود خودمان درایور میسازیم ما با یک آیسی ال ۲۹۳ دی یک درایور برای ربات خود میسازیم و همزمان دوتا موتور دی سی را درایو میکنیم .

این فصل شامل سه جلسه است

جلسه ی اول :

مونتاژ کردن برد بر روی ربات

مونتاژ ماژول بلوتوث بر روی برد و ربات

ساختن درایور برای ربات

جلسه ی دوم :

پروگرم کردن میکروی ربات در محیط توسعه ی آردوینو

جلسه ی سوم :

نوشتن برنامه برای کنترل ربات با بلوتوث در محیط اکلیپس

پیش نیاز  این دوره: فصل اول آموزش کنترل لوازم با بلوتوث در اندروید

دانلود قسمت اول (رایگان)

حجم : ۵۰٫۱۲ مگابایت

خرید قسمت دوم و سوم همراه با سورس آموزش:

75,000 ریال – خرید

آموزش ساخت smarthome به وسیله آردوینو

(به نام خدا)

سلام خدمت تمامی کاربران دوست داشتنی سایت خوب اسفندونه

دوستان همان طور که از اسم دوره به نظر میاد می خواهیم به شما آموزش بدهیم چگونه به وسیله آردوینو یک خانه هوشمند (smarthome) بسازیم.

خوب آردوینو چیست ؟

آردوینو یک پلت فرم نرم افزاری و سخت افزاری متن باز است که از میکروکنترلر Atmel به عنوان قطعه سخت افزاری اصلی و از جاوا هم به عنوان زبان برنامه نویسی اصلی استفاده می‌کند. از آردوینو می‌توان برای کنترل LEDها، موتورها، صفحه‌های نمایش و هر پروژه الکترونیک دیگری استفاده کرد. هدف اصلی ساخت آردوینو این است که امکان استفاده از میکروکنترلرها را برای همه فراهم کند. با استفاده از آردوینو حتی لازم نیست با میکروکنترلری که استفاده می‌شود، آشنایی داشته باشید. بله؛ کار با آردوینو به همین سادگی است.

خوب شما الان می دونید آردوینو چی هست ولی هنوز شاید ندونید به چه خانه هایی ، خانه های هوشمند (smarthome) می گویند .

تفاوت اصلی خانه های هوشمند با خانه های معمولی در این است که همه ی وسایل در خانه های هوشمند به یکدیگر متصل هستند و با یک دستگاه مرکزی کنترل می شوند. کنترل آب و هوا، چراغ ها، لوازم، قفل ها و انواع مختلفی از دوربین ها و مانتیورهایی که می توانند به خانه های هوشمند و خودکار اضافه شوند از هر جای خانه و حتی دور از خانه قابل کنترل می باشند.

دوستان علاوه بر این شما می توانید با استفاده از این دوره آموزشی بسیاری از سازه های خودتون رو هوشمند کنید و اطلاعات بیشتری از آن ها بدست آورید .

نویسنده این بخش : استاد محمد علی رضایی می باشد و مجزا از چهار فصل پیشین می باشد.

لینک کوتاه شده مطلب: http://www.esfandune.ir/9VvHa

پسور فایل ها: esfandune.ir یا www.esfandune.ir می باشد

درباره محمدآصف

طراح نرم افزار های حسابداری واداری علاقه مند به کامپیوتر و برنامه نویسی هستم مسلط به زبان برنامه نویسی C# , SQL Server , Eclipse , Arduino , Css,HTML آشنا با زبانهای : JavaScript,php,wpf,mysql,...

ما را دنبال کنید:


آموزش های پیشنهادی سایت (نمایش همه):


۱۱۰ نظر

نظر خود را بیان کنید